5 Mayıs 2015 Salı

KURUCUNUN KIZI &AMY ENGEL

 
 
8 Mayısta #YABANCIYAYINLARI tarafından dağıtımına başlanacak olan #KURUCUNUNKIZI tanıtım programında sizlerleyim...Çok iddialı bir kitap daha ufukta.Çok seveceksiniz ben ön okumadan sonra büyülendim adeta...
 
 
 
 
 
KİTAP ADI;KURUCUNUN KIZI
YAYINEVİ;YABANCI YAYINLARI
YAZARI;AMY ENGEL
ÇEVİRMEN;MERVE ÖZCAN
TÜRÜ;DİSTOPYA
SAYFA SAYISI;272
 
 
 
 
 
 
ARKA KAPAK YAZISI;
 
 
 
Dehşet verici bir nükleer savaş sonrası Amerika Birleşik Devletleri büyük ölçüde yok edilmiş, sadece küçük bir grup hayatta kalmıştı. Geriye kalanları kimin yöneteceği konusunda Lattimer’lar ve Westfall’lar arasında çıkan savaşı Westfall ailesi kaybetmişti. Ve beş yıl sonra barış ve kontrol, her yıl yapılan bir törenle, kaybeden tarafın kızları ile kazanan tarafın erkeklerinin evlendirilmesiyle sağlanmaktaydı. 
Bu yıl benim sıram gelmişti. 
Benim adım Ivy Westfall ve görevim basitti: Başkan’ın oğlunu, müstakbel kocamı öldürmek ve Westfall ailesinin gücünü geri kazanmasını sağlamak. 
Ama görünen o ki, Bishop Lattimer ya çok yetenekli bir oyuncu ya da ailemin iddia ettiği gibi kalpsiz, zalim bir çocuk değil. Hatta beni bu dünyada gerçekten anlayan tek kişi bile olabilir. Ama kaderimden kaçmama imkân yok. Ben Westfall mirasını geri alacak kişiyim. 
Çünkü Bishop ölmeli. Ve onu öldüren ben olmalıyım… 
 
 
“Bir oturuşta okudum. İ-NA-NIL-MAZ-DI! O nasıl bir sondu öyle?!”  Wendy Higgins, Tatlı Şeytan ve
Tatlı Tehlike romanlarının yazarı
“Etkileyici ve ince düşünülmüş bir dünya, merak uyandırıcı bir başlangıç, cesur bir kahraman.” — Kirkus Reviews
“Güçlü karakterler, karmaşık ilişkiler, politik entrikalar ve ihanet, kitabı elinizden bırakmanıza engel olacak; daha fazlası için sabırsızlanacaksınız!” — School Library Journal
“Kurucunun Kızı’nda bir distopyada arayacağınız her şey var: tüyler ürpertici bir olay örgüsü, heyecan verici karakterler ve her kelimesi özenle yazılmış bir hikâye.”  — Insightful Minds Reviews4 yorum:

  1. Çok ilgi alanıma girmese de, listemde. Öyle güzel tanıtmışsın ki, bulduğum ilk fırsatta okumak istiyorum.. Emeğine sağlık..

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel anlatmışsın bu tarz kitapları okuyamam aslında ama fikir oldu en azından.. Teşekkürler sevgilerimle bu arada bloğunuzu takibe aldım bende beklerim
    Beautybeybi.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil