7 Ocak 2016 Perşembe

LEO & Mia Sheridan

 
 
 
 
LEO & Mia Sheridan
 
 
 
 
 
Merhaba...
 
Yıla gayet güzel kitaplar ile başladım. Leo yılın 3.kitabı oldu...285 sayfalık bir kitap ama çok çok güzeldi benim için. Nasıl uzatıp okuyacağımı şaşırdım.3 günde okudum daha fazla uzatamadım şahsen.
Yazarın BAŞKA DİLDE AŞK adlı kitabınıda okumuştum ama ben Leo'yu daha çok sevdim. Kapağına ise bayılmıştım zaten.. Okudum ve rahatladım :)) Sizde okuyun ve aşk adına güzel satırları yerleştirin zihninize.
 
 
Leo ve Evie koruyucu aile yanında iken tanışan , zamanla dostluları aşka dönüşen iki ergen idi. Leo, gün gelip evlat edinildiğinde giderken onu arayacağına dair Evie'ye söz verir ve 18 yaşında ise geri dönerek birlikte olacaklarına söyler. Evie, Leo'dan bir daha haber alamaz ve onu hiç unutamaz.
 
 
Aradan geçen 8 yılda Evie, bir işe girmiş hayatını idame ettirmiş ve Leo'yu hiç unutmamıştır. Bu arada Evie'nin karşısına Leo'yu tanıdığını söyleyen Jake çıkar ve Evie ile aralarındaki duygusal bağ hızla gelişmeye başlar...Sonra neler mi yaşanır bu kısmı okumanız gerekiyor çünkü ne dersem spoiler olacak bundan sonrası..
 
Olaylar günümüz ve 8 yıl öncesine giderek ikili şekilde anlatılıyor kitapta. Oldukça akıcı ve duygusal satırlar okuyorsunuz. Zaman zaman gülümsesem de özlerim dolu dolu okudum gerçekten.
 
Özellikle koruyucu aile yanında çocukların yaşadıkları beni gerçekten kahretti.. Pedofili konusuna değinilmiş.. Üvey anne ve babaların yaşattıkları ile uyuşturucunun insanlara neler yaptırdığını da gözler önüne seriyor. Almak isteyen için oldukça dolu bir kitap ve bir yığın mesaj var kitabın içerisinde..
 
Arkadaşlık ve dostluğun ne denli önemli olduğuna da dikkat çekiyor. Ve hep söylediğimiz "Arkadaşlar seçilmiş ailelerdir." sözü dile getiriliyor..
 
Tavsiye ederim efendim dopdolu bir kitap ...
 
 
 
 
 
 
"Geçmişi bırakmak acı verici olabilir ama  ya ondan kaçıp kendini hissizleştirir ya da bundan dersini alırsın."
 
 
" Neden bilinçli olarak acımasız davranan her insan kendisinin gerekli bir dobralıkta bulunarak mükemmel bir örnek olduğunu sanıyordu ki ? "
 
 
"Şimdi hayatta birçok yolun olduğunun farkına varıyorum. Bazılarını seçeriz, bazıları ise bizim için seçilir."
 
 
 
 
Kitabın orijinal kapağı bu.. Ama ben bizim ülkemizdeki kapağını daha çok beğendim :)))
 
 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder